Aktualności i archiwum

Siedziba SWRT

Nowa siedziba SWRT

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki od stycznia 2017 r. ma nową siedzibę, której użyczyła nam Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie na ul. Kawęczyńskiej 36, pok. F213.


Statuetki Wawrzyn Polskiej Turystyki

Startuje VII edycja Wawrzynów Polskiej Turystyki

Zapraszamy na VII edycję Konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki” – wręczenie nagród już 22 kwietnia w Warszawie na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2016.


Poradnik Oslo okladka

Warto przeczytać

„Szanse i bariery dostępu podmiotów turystycznych do funduszy strukturalnych” – Lekturę dokumentów rekomendujemy całej branży turystycznej, kadrze naukowej i studentom turystyki a zwłaszcza wszystkim obecnym i perspektywicznym realizatorom innowacyjnych działań w turystyce.
Zasady gromadzenia i interpretacji danych dotyczących innowacji Podręcznik Oslo – drugie wydanie, Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju i Urząd Statystyczny Komisji Europejskiej, 2013. – wersje polska, – wersja angielska

Szanse i bariery dostępu podmiotów turystycznych do funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Turystyki [2014].


Statuetki Wawrzyn Polskiej Turystyki

Startuje VI. edycja Wawrzynów Polskiej Turystyki

Zapraszamy na VI edycję Konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki” – zgłoszenia przyjmujemy od 1 stycznia do 31 sierpnia 2014 roku.


Konferencja Turystyka Polonijna – stan i potrzeby

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Turystyka polonijna – stan i potrzeby" (ciąg dalszy)

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z ALMAMER Szkołą Wyższą z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Turystyki zorganizowało 25 listopada 2013 roku II Ogólnopolską Konferencję Naukową pn. „Turystyka polonijna – stan i potrzeby (ciąg dalszy).


Czwarta edycja konkursu Wawrzyn Polskiej Turystyki

Po raz IV. przyznano "Wawrzyny Polskiej Turystyki"

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki i ALMAMER Szkoła Wyższa ogłosiły wyniki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki”. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Katarzyny Sobierajskiej – podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki postanowiła wyróżnić najciekawsze innowacyjne inicjatywy w dziedzinie turystyki.


Trzeci Piknik Odkryj Mazowsze

Odkrywaliśmy Mazowsze po raz trzeci!

… oczywiście dotyczy to trzeciej edycji Pikniku „Odkryj Mazowsze”, gdyż zdecydowana większość odwiedzających i wystawców przecież bardzo dobrze zna region, co nie oznacza, że nie potrafi on zaskakiwać.

W sobotę 12 maja 2012 w ALMAMER Szkoły Wyższej odbył się III Piknik „Odkryj Mazowsze”. Bogaty program obejmował jak zawsze przede wszystkim ekspozycje wystawców. Byli nimi: samorządy miast, gmin i powiatów Mazowsza; organizacje turystyczne gestorzy atrakcji turystycznych, gospodarstwa agroturystyczne.


Trzecia edycja konkursu Wawrzyn Polskiej Turystyki

Rozstrzygnięto III edycję konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki”

Wawrzyny Polskiej Turystyki wręczyła 1 października 2011 Katarzyna Sobierajska – przewodnicząca Kapituły, wiceminister Sportu i Turystyki w dniu inauguracji roku akademickiego w ALMAMER Szkole Wyższej. Uroczystość zbiegła się z otwarciem nowej siedziby uczelni.


Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki

Jubileusz 15-lecia SWRT

Dnia 9 lipca 2011 w ALMAMER członkowie Stowarzyszenia i zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystym Jubileuszu 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki.


Złoty Medal Akademii dla Prezesa SWRT Witolda Rybczyńskiego

Złoty Medal Akademii dla Prezesa SWRT

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że dr Witold Rybczyński, ambasador ad personam, Prezes naszego Stowarzyszenia za wieloletni wkład w integrację środowisk polonijnych z Macierzą został uhonorowany Złotym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu. Kapitułę Medalu tworzą wybitne osobistości świata polityki, nauki, kultury, mediów i sportu, m.in.: Nina Andrycz, Zygmunt Broniarek, Krzsstot Czeszejko-Sochacki, Ignacy Gogolewski, Mirosław Hermaszewski, Bogusław Kaczyński, Ryszard Konwerski, Robert Korzeniowski, Marek Kwiatkowski, Longin Pastusiak, Irena Santor. Medale te są przyznawane tym, którzy osiągnęli sukces w biznesie, nauce, kulturze i sporcie. Laureat pełni m.in. zaszczytną funkcję przewodniczącego Klubu Akademii Polskiego Sukcesu „Prestiż”. Serdecznie gratulujemy.


Drugi Piknik Odkryj Mazowsze

Na Piknik z Rodziną!

Promocja turystyki rodzinnej, to misja II Pikniku „Odkryj Mazowsze”, organizowanego przez ALMAMER Wyższą Szkołę Ekonomiczną, wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Turystyki i Warszawską Izbą Turystyki.

W sobotę 16 kwietnia 2011 na dziedzińcu ALMAMER Szkoły Wyższej odbył się II Piknik „Odkryj Mazowsze”. 36 wystawców zachęcało do aktywnego wypoczynku i odwiedzenia najpiękniejszych zakątków Mazowsza. Piknik zaszczycił swoją obecnością Marcin Kierwiński, Wicemarszałek Mazowsza, a uroczystego otwarcia Pikniku dokonał prof. dr inż. Tadeusz Jemioło, Prorektor ALMAMER.


Konferencja pt. Turystyka polonijna – stan i potrzeby

Turystyka polonijna – stan i potrzeby

Dnia 17 listopada 2010 r. w Auli ALMAMER Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Turystyka Polonijna – stan i potrzeby”, której organizatorami była Uczelnia ALMAMER, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki.


Minister Katarzyna Sobierajska wręcza statuetki podczas drugiej edycji konkursu Wawrzyn Polskiej Turystyki

Rozstrzygnięto II edycję Konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki”
Nominowano nowych członków Polskiej Akademii Innowacji Turystyki

2 października 2010 roku podano do wiadomości werdykt Kapituły drugiej edycji „Wawrzynu Polskiej Turystyki”. Stało się już tradycją, że oficjalne ogłoszenie wyników kolejnej edycji Konkursu odbywa się w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego, z udziałem licznej społeczności akademickiej i zaproszonych gości, w siedzibie prestiżowej sceny narodowej – Teatru Polskiego w Warszawie.


Gala I edycji konkursu Wawrzyn Polskiej Turystyki

Laureaci I edycji Konkursu Wawrzyn Polskiej Turystyki

26 czerwca 2009 roku Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki” rozpatrzyła zakwalifikowane przez Komitet Organizacyjny Konkursu wnioski zgłoszone do wyróżnienia. Po raz I. przyznano „Wawrzyny Polskiej Turystyki”.